EKONOMIK „SUPER SZKOŁĄ 2001”

 

W roku szkolnym 2001/2002 Super Express wraz z Radiem RMF FM po raz kolejny zorganizował konkurs na „Super Szkołę” pod patronatem Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, pod opieką merytoryczną Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dnia 4. października 2001 Marszałek Sejmu osobiście nam gratulował udziału w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Super Szkoła 2001”.

 

 

W konkursie uczestniczyły 763 placówki. W finale znalazło się 18 najlepszych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Z nich wybrano sześć.

Szkoły oceniane były w sześciu kategoriach:

Kategoria I - szkoły podstawowe w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców

Kategoria II - szkoły podstawowe w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców

Kategoria III - gimnazja w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców

Kategoria IV - gimnazja w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców

Kategoria V - szkoły średnie w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców

Kategoria VI - szkoły średnie w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców 

Zwyciężyliśmy w kategorii VI.

 

19. listopada 2001 odbyło się uroczyste zakończenie II edycji konkursu. Laureaci i goście zasiedli w Pałacyku Ostrogskich na warszawskim Powiślu. Na uroczystej gali swoje najpiękniejsze utwory zagrał i zaśpiewał Zbigniew Wodecki.

W nagrodę laureaci dostali sprzęt do wyposażenia pracowni komputerowej, który ufundował „Super Express”. Wszystkim laureatom dyplomy wręczyli osobiście Ewa Jarosławska, redaktor naczelna „Super Expressu”, Marszałek Sejmu Maciej Płażyński i Marlena Hadaś z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Całość prezentacji dorobku szkoły przygotowała pani Janina Kosztur wraz z uczennicami: Weroniką Wieloch, Magdaleną Mach i Sylwią Robak.