ZAŁOGA BULLDOGA

 

 

19. października 2017 na zaproszenie klasy 2 TOR naszą szkołę odwiedzili bardzo szczególni goście - pan Andrzej Grabowski, przedstawiciel Fundacji Załoga Bulldoga oraz jedna z jego podopiecznych, Jadźka, piesek w typie bulldoga francuskiego. Fundacja zajmuje się ratowaniem naszych czworonogich przyjaciół z pseudo-hodowli, jak również tych, którzy zostali okrutnie potraktowani przez swoich ludzkich opiekunów.

Osoby zaangażowane w działalność Fundacji zajmują się diagnozowaniem, leczeniem i socjalizowaniem pokrzywdzonych zwierząt, a następnie poszukiwaniem dla swoich podopiecznych tymczasowych domów, a w rezultacie doprowadzeniem do adopcji czworonoga. Równie ważne zadanie to uświadamianie ludziom zagrożeń wynikających z istnienia pseudo-hodowli i informowanie o możliwości adopcji psa, zamiast kupna. W ciągu 3 lat swojego istnienia Fundacja uratowała ponad 400 zwierząt. Dzięki szczodrości ludzi wrażliwych na krzywdę innych, udało się wyleczyć i znaleźć nowe domy dla psiaków, które ponownie zaufały człowiekowi i stały się członkami ich rodzin.

Pan Andrzej Grabowski opowiedział nam o zasadach działania Fundacji, opisał historie kilku podopiecznych, w tym Jadźki i Kuby, którzy znaleźli swój nowy dom właśnie w rodzinie państwa Grabowskich. Spotkanie było połączone ze zbiórką pieniędzy dla podopiecznych Fundacji - Jadźka chwyciła za serce nawet największych twardzieli z naszej szkoły i udało nam się zebrać ponad 260zł. Kwota ta zapewni tak potrzebne szczepionki dla 9 zwierzaków. Klasa 2 TOR, totalnie zauroczona Jadźką i poruszona dramatycznymi losami jej pobratymców, postanowiła kontynuować akcję i raz w miesiącu organizować zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji.

 

Dziękujemy bardzo  panu Andrzejowi Grabowskiemu i Jadźce za wizytę w naszej szkole, za bezcenne informacje, przekazane podczas spotkania jak i uświadomienie, że KAŻDY z nas MOŻE POMÓC. Wszystkie osoby pragnące dołączyć do akcji pomocy podopiecznym Załogi Bulldoga zapraszamy do kontaktu z klasą 2 TOR, a także do wsparcia finansowego, zarówno symboliczną złotówką w dniu zbiórki, jak również do odwiedzenia profilu Załogi na Instagramie i pomocy online.

 

A tak widzą Jadźkę i jej psią Rodzinę uczennice z naszej szkoły

 

ANETA ŚNIHUR 4TOR

ALEKSANDRA MADEJ 2TE1

KLAUDIA TOMASIK 1TOR

 

UWAGA!

 

KLASA 2TOR WRAZ Z ZAŁOGĄ BULLDOGA ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO TWORZENIA PRAC PLASTYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z TEMATEM DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI - NAJLEPSZE PRACE ZNAJDĄ SIĘ NA GADŻETACH PROMUJĄCYCH FUNDACJĘ!

Anna Kapusta