WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PROJEKTU

„RYNEK PRACY CORAZ BLIŻEJ – DLA UCZNIÓW SZKÓŁ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO POWIATU ŚWIDNICKIEGO”

 

 

W dniach 17.10.-18.10.2017 roku klasa 2 TE1 i uczniowie klas 2 TOR, 2 TE2, 3 TE1, 3 TE2 i 3 TOR udali się na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu „Rynek pracy coraz bliżej – dla uczniów szkół kształcenia zawodowego Powiatu Świdnickiego”.

17. października 2017 o 6.00 wyruszyliśmy spod szkoły. Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Część grupy podziwiała panoramę stolicy z tarasów widokowych Pałacu. Potem przez Ogród Saski dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie przeszliśmy na Bulwary Wiślane, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z Syrenką na tle Stadionu Narodowego. Prawie dwie godziny spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Po wyjściu z Kopernika czekał nas spacer ulicami Powiśla do Złotych Tarasów.

Następnego dnia po śniadaniu mieliśmy zaplanowaną wizytę edukacyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Uzyskaliśmy wiele cennych informacji na temat funkcjonowania Giełdy. Nowym Światem udaliśmy się w stronę kolumny Zygmunta, gdzie byliśmy umówieni z przewodniczką. Obejrzeliśmy Archikatedrę Warszawską, Starówkę, mury Starego Miasta i Barbakan. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat dawnej i współczesnej historii stolicy. Szczególnie wzruszająca była wizyta przy pomniku Małego Powstańca Warszawy.

Piękna pogoda, atrakcyjny program i dobre towarzystwo sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. Młodzież wyjechała pod opieką Pani Agnieszki Szkolak-Osiak, Pani Justyny Kowal i Pani Agnieszki Rogozińskiej.

Agnieszka Szkolak-Osiak