VIII WOJEWÓDZKI TURNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

 

„Innowacyjność jako cecha przedsiębiorczości”

To temat przewodni VIII WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, w którym zwyciężyła drużyna naszej szkoły w składzie: Urszula Malicka, Alicja Ochman i Marceli Matusiak z klasy 4 TE1 przygotowana przez Panią Danutę Lubieniecką.

Konkurs odbył się 12. kwietnia 2018 w Sali Urzędu Miasta w Świdnicy przy ulicy Armii Krajowej 49. Imprezę uroczyście otworzył Pan Krzysztof Osiak Dyrektor naszej szkoły, Pani Beata Moskal-Słaniewska Prezydent Świdnicy, Pan Stanisław Szelewa Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatu Świdnickiego oraz Pan Henryk Kuźmiński Dyrektor Banku Zachodniego WBK O/Świdnica. Ponadto swoją obecnością konkurs zaszczycili: Pani Iwona Brożyna kierownik obsługi klientów indywidualnych BZ WBK O/Świdnica, Pani Anna Szywała Prezes Firmy Szkoleniowo-Doradczej „Anna Szywała” i Pan Tomasz Wojtasiewicz wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

W ramach zmagań konkursowych uczestnicy rozwiązywali test z zakresu podstawowego przedsiębiorczości, uczestniczyli w grach – jak inwestować i pozyskiwać aktywa, ale przede wszystkim, jak zachować się w różnych sytuacjach rynkowych: „Młody Inwestor” i „Liderzy Europy”, prezentowali temat przewodni edycji konkursu oraz umiejętności języka obcego podczas kontaktów biznesowych.

 

Do zmagań turnieju przystąpiło 8 drużyn:

 

1

Zespół Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie

2

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

3

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy

4

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

5

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

6

Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

7

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

8

Elektroniczne Zakłady Naukowe we Wrocławiu

 

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody (sprzęt elektroniczny i książki) ufundowane przez:

  • Bank Zachodni WBK O/Świdnica
  • Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu
  • Firmę Szkoleniowo-Doradczą Anna Szywała
  • Radę Rodziców Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

 

Zadania i odpowiedzi drużyn oceniało jury w składzie:

 

·       przewodnicząca – Pani Magdalena Matuszewska

·       Pani Beata Kozłowska

·       Pani Mariola Gruszczyńska,

·       Pan Tomasz Wojtasiewicz

·       Pan Artur Fila

Honorowy Patronat nad VIII edycją Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości objął Dolnośląski Kurator Oświaty.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych:

Panią Danutę Lubieniecką i Panią Małgorzatę Wachowiak, przy współudziale pracowników: Wyższej Szkoły Bankowej - Pani Katarzyny Kasprzak i Pana Tomasza Wojtasiewicza oraz Banku Zachodniego WBK O/Świdnica - Pani Iwony Brożyny, kierownika obsługi klientów indywidualnych BZ WBK O/Świdnica.

 

Konkurs uświetnił wykład Pana Tomasza Wojtasiewicza nt. „Oszczędzanie i inwestowanie” oraz występ wokalny uczennic Natalii Paździorek i Juli Drohomireckiej z klasy 3 TE2 naszej szkoły.

 

Imprezę poprowadziły uczennice klasy 2 TE2 Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: Anna Banasik, Natalia Biłos, Magdalena Januszewska i Natalia Niewiadomska. Obsługę audiowizualną zapewnił Paweł Świerczyński z klasy 2 TE2, a administracyjno-biurową pozostali uczniowie i uczennice z klasy 2 TE2.

Serwis kawowy został zapewniony dzięki środkom przekazanym przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz wspaniałe wypieki naszych uczniów i ich rodziców.

Małgorzata Wachowiak

Wyniki konkursu

 

Miejsca:

1.     Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

2.     I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

3.     II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

Patronat naukowy i sponsorzy:

 

logo wroclaw 2017 granat          GetAttachmentThumbnail

herbhttp://www.annaszywala.pl/images/webcm-template/img/logo.pngcropped-kuratorium-lewe-z-godlem.png