X WIECZÓR POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

 

 

26. listopada 2017 w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbył się jubileuszowy, już X Wieczór Poezji Obcojęzycznej. Tegoroczna edycja tego wydarzenie poświęcona była dwóm znanym bardom i poetom – Bobowi Dylanowi (zdobywcy literackiej Nagrody Nobla za ubiegły rok) oraz Udo Lidbergerowi.

Jak co roku uczniowie Ekonomika wzięli udział w tej imprezie. Tym razem byli to: Elżbieta Kuś z klasy 2 TE1, która zaśpiewała znaną balladę „Knocking to the heaven’s door”, Katarzyna Mikołajczyk z klasy 3 TE2 wyrecytowała wiersz „Let me go”, Paweł Trojan z klasy 3 TE1 zaprezentował wiersz „ Father of Night” oraz Patryk hajduk z klasy 1 LO zinterpretował wiersz „Masters of War”. Nauczyciele, którzy w tym roku przygotowali uczniów do występu, to Agnieszka Perska i Artur Fila.

Wszyscy występujący w trakcie tej imprezy zaprezentowali prawdziwy kunszt recytatorski lub wokalny. Należy też podkreślić wyjątkową oprawę scenograficzną i muzyczną przygotowaną przez organizatorów imprezy, a także niezwykle ciepłą atmosferę (płonące świece, gorąca kawa i herbata, pyszne ciasta doskonale komponowały się z listopadową aurą).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zestawy upominków związane z nauką języków obcych. Pełni dobrych wspomnień z tegorocznej imprezy, już z góry cieszymy się na następną.

Artur Fila

 

 

Zdjęcia z Facebooka Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy