ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

DSC_0024

 

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Stowarzyszenie Inkubator Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego, zorganizowały dla młodzieży ze szkół powiatu świdnickiego warsztaty edukacyjne oraz wizyty studyjne w wybranych firmach ze Świdnicy.

16. listopada 2017 15-osobowa grupa uczniów z klas: 2 TE1, 2 TE2 oraz 2 TOR uczestniczyła w wizycie studyjnej w Banku Zachodnim WBK I Oddział w Świdnicy. Hasłem spotkania było „Pożyczaj z głową”, czyli o tym, jak mądrze poszukiwać finansowych rozwiązań dla siebie i na co zwracać uwagę. Prowadzące spotkanie panie Iwona Wojciechowska – Dyrektor placówki oraz Iwona Brożyna na początku przekazały nam bardzo istotne informacje na temat bezpiecznego korzystania z elektronicznych aplikacji. Warsztaty rozpoczęliśmy od sprawdzenia naszej wiedzy w formie znanej gry „Milionerzy”. Okazało się, że niektórzy z nas mogliby zostać milionerami, a inni potrzebowaliby kredytu. I to właśnie kredyty były głównym tematem warsztatów. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się kiedy warto pożyczać pieniądze i jakie są koszty kredytów, jak postępować z bankiem i jakie produkty kredytowe oferują te jednostki finansowe.

Wizyta studyjna była zorganizowana perfekcyjnie, a uczniowie sami przyznają, że taka forma pozaszkolnych zajęć edukacyjnych jest jedną z najbardziej efektywnych form zapoznawania młodzieży z zawodem.

Serdecznie dziękujemy za bardzo atrakcyjne  i kształcące spotkanie.

Mirosława Ryś i Agnieszka Okarmus

 

DSC_0027

 

DSC_0028

 

DSC_0029