SPOTKANIE Z ROBERTEM KORÓLCZYKIEM

 

 

23. kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły mogli spotkać się z jedną z gwiazd polskiego kabaretu, czyli z panem Robertem Korólczykiem, doskonale znanym publiczności z występów w „Kabarecie Młodych Panów”. Owo wydarzenie  było pierwszym z cyklu „Spotkań z ciekawym człowiekiem” które nasz Samorząd Uczniowski zamierza organizować cyklicznie.

W spotkaniu wzięły udział delegacje z bardzo wielu klas oraz część grona pedagogicznego. Miało ono formę wywiadu, a przepytującymi byli uczniowie klasy 4 TE1 - Urszula Malicka i Paweł Gawron. Na początku nasz szanowny gość obejrzał krótką prezentację dokumentującą jego kabaretowe wcielenia. Następnie dostał się w krzyżowy ogień pytań Uli i Pawła, ale radził sobie bardzo dzielnie. Opowiadał o swoim dzieciństwie, początkach drogi kabaretowej, marzeniach i podróżach. Zdradził, jak relaksuje się po wyczerpujących występach i jakie miejsca w Świdnicy lubi najbardziej.

Pan Korólczyk zrobił na wszystkich zgromadzonych bardzo dobre wrażenie. Gwiazda kabaretowa pokazała swoją bardziej prywatną twarz, a nam miło było posłuchać ciekawych i zajmujących opowieści pana Roberta. Co więcej, wszyscy chętni mogli zrobić sobie „selfie” ze znaną postacią po zakończeniu spotkania.

Artur Fila