UCZENNICE SOS V LO ŚWIDNICA W WIELKIM FINALE DOLNOŚLĄSKIM W PIŁCE SIATKOWEJ!!!

 

Uczennice SOS (Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego) V Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy po zdobyciu mistrzostwa Powiatu Świdnickiego, przeszły jak burza przez kolejny etap rozgrywek, jakim były rozgrywki na poziomie Strefy Wałbrzyskiej. W półfinale dawnego województwa wałbrzyskiego, który odbył się 4. grudnia, nasze siatkarki pokonały Liceum Ogólnokształcące nr IV oraz nr II z Wałbrzycha, natomiast 19. grudnia w Finale Strefy Wałbrzyskiej: I Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy, a także kolejny raz Liceum Ogólnokształcące nr IV z Wałbrzycha. Należy zaznaczyć, że nasze uczennice, mimo wielu kontuzji, od początku rozgrywek nie straciły jeszcze ani jednego seta gromiąc wszystkie rywalki po 2‑0. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale została uznana rozgrywająca Dominika Rutowicz. Całej drużynie gratulujemy awansu do ścisłego FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO, który odbędzie się w połowie lutego 2018 roku. Jak wyliczył trener Wojciech Ząbek będzie to już SIÓDMY Finał Dolnośląski z rzędu.

 

Drużyna V LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie:

 

 

Górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Angelika Rutowicz, Dominika Rutowicz, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Alicja Januś, Marta Bocian.

Dolny rząd od lewej: Daria Liwuś, Martyna Zwolińska, Paulina Jewiarz-kapitan drużyny, Natalia Kondracka, Paulina Wazner, Aleksandra Frankowska.

Na zdjęciu brakuje kontuzjowanych: Marty Mielnik, Martyny Kulik, Julii Stefańskiej, Julii Zwolińskiej, Gabrieli Mazur oraz Karoliny Dyzio.

Wojciech Ząbek