FINAŁ III EDYCJI DOLNOŚLĄSKIEJ OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

11. kwietnia 2018 w gmachu Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze odbył się finał III edycji dolnośląskiej Olimpiady z Podstaw Przedsiębiorczości. Organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

 

 

Etap I przeprowadzono w szkołach macierzystych. Do etapu II przystąpiło po trzech przedstawicieli z każdej szkoły. Natomiast do grona finalistów, spośród prawie 430 uczestników etapu pierwszego, zakwalifikowało się 37 uczniów z 17 szkół z Dolnego Śląska.

Po części konkursowej wszyscy zebrani wysłuchali wykładu dr Arkadiusza Żabińskiego. Prelegent w interesujący sposób przedstawiał gościom dysproporcje w zarobkach Polaków, a pracowników pochodzących z krajów wysoko rozwiniętych.

Po oficjalnym przywitaniu uczestników i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się również Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Piotr Paczóski, Naczelnik Wydziału i Sportu Paweł Domagała, Sekretarz Powiatu Jeleniogórskiego Ewa Gralik – Żmudzińska, Dyrektor Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Jeleniogórskiego Sylwester Urbański oraz Prezydent Klubu Rotary Elżbieta Zakrzewska, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody oraz pamiątkowe statuetki wykonane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Artystycznych w Jeleniej Górze.

 

Zwycięzcą trzeciej już edycji Olimpiady został Krzysztof Burawski z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Prusinowski z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a trzecie miejsce przypadło Marcelemu Matusiakowi z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

 

 

Jak to podkreślili sami organizatorzy, poziom wiedzy młodzieży reprezentującej dolnośląskie szkoły był naprawdę wysoki. Jednym z głównych celów tego konkursu była także integracja. Jak można było zauważyć, młodzi ludzie chętnie nawiązywali nowe znajomości, a co poniektórzy dzielili się również chętnie własnymi przemyśleniami, a nawet i wątpliwościami w pewnych istotnych kwestiach.

 

Na stronie www.jelonka.com oraz portalik24.pl pojawił się artykuł nt. finału olimpiady przedsiębiorczości.

opiekun: mgr Jolanta Brońska