VII EDYCJA OLIMPIADY MEDIALNEJ

 

 

10. stycznia 2018 odbyły się zawody drugiego stopnia VII edycji Olimpiady Medialnej, w których sprawdzał swoją wiedzę z zakresu znajomości funkcjonowania nowych mediów Marceli Matusiak z klasy 4 TE1. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były Media jako narzędzie kształtowania wizerunku. Na uczestników czekały przygotowane zestawy składające się z 50 pytań sformułowanych w ramach jednego schematu pytania zamkniętego, z jedną poprawną odpowiedzią oraz 5 pytań otwartych. Obejmowały one pięć działów tematycznych: sztuka informacji, film, transformacja mediów, odbiór przekazów medialnych oraz kształtowanie wizerunku.

Przypominam, że w listopadzie w szkolnym etapie konkursu wzięło udział 28 uczniów, spośród których tylko Marcelemu udało się dostać do kolejnego etapu. Niestety, nie uzyskał odpowiedniej liczby punktów, aby kontynuować zmagania na kolejnym etapie.

Pomoc w przygotowaniu się do konkursu Marceli otrzymał od pani Agnieszki Okarmus i pani Marzeny Bojanowskiej, a opiekunem podczas konkursu była pani Jadwiga Wróblewska.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok!

Marzena Bojanowska