WICEMISTRZYNIE DOLNEGO ŚLĄSKA!!!

 

20. lutego 2018 we Wrocławiu odbył się finał Dolnego Śląska w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, w którym wzięły udział 4 najlepsze drużyny z naszego województwa. Były to S.O.S. V Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, II LO Wrocław, ZS z Głogowa i LO z Lubania.

W pierwszym meczu uczennice z Ekonomika pokonały 2‑0 zespół z Głogowa. W ścisłym finale nasze siatkarki spotkały się z drużyną II LO Wrocław złożoną z zawodniczek Impel Gwardii Wrocław. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie niestety przegrywamy z wrocławiankami 0‑2, i tym samym zdobywamy wicemistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej. Biorąc pod uwagę fakt, że cała drużyna z Wrocławia na co dzień występuje z powodzeniem w II lidze kobiet, drugie miejsce na Dolnym Śląsku trzeba przyjąć jako wielki sukces. Zostawiliśmy bowiem za „swoimi plecami” setki innych szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Paulina Jewiarz.

 

 

Skład naszej drużyny:

Górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Daria Liwuś, Gabriela Mazur, Aleksandra Frankowska, Natalia Kondracka, Dominika Rutowicz, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Angelika Rutowicz;

Dolny rząd od lewej: Alicja Januś, Julia Zwolińska, Paulina Wazner, Martyna Zwolińska, Paulina Jewiarz – kapitan, Marta Mielnik.

Wojciech Ząbek