WICEMISTRZYNIE DOLNEGO ŚLĄSKA

23. stycznia 2017 w Świdnicy odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: V LO Świdnica, ZSP Lubań, I LO Jawor i ZS 22 Wrocław. System rozgrywek polegał na rozlosowaniu par półfinałowych, z których zwycięzcy mieli się zmierzyć o I miejsce, natomiast przegrane zespoły o miejsce III. Nasza drużyna w pierwszej parze trafiła na mistrza Strefy Jeleniogórskiej ZSP Lubań z którym wygrała 2‑0 (25:10 i 25:11). W równoległej parze w takim samym stosunku mistrz Strefy Wrocławskiej – ZS 22 Wrocław pokonał mistrza Strefy Legnickiej – I LO Jawor. W ścisłym finale drużyna V LO po ambitnej walce uległa renomowanej ekipie z Wrocławia 0‑2 (17:25 i 20:25). Tym samym drużyna trenowana przez Wojciecha Ząbka zajęła wysokie II miejsce w Finale Dolnośląskiej Licealiady przegrywając tylko z zespołem z Wrocławia, który oparty był w całości na zawodniczkach Młodej Ekstraklasy – Impel Wrocław. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została wybrana Martyna Kulik.