SIATKARZE ZSE V LO ŚWIDNICA WICEMISTRZAMI DOLNEGO ŚLĄSKA!!!

Historyczny rezultat odnieśli w rozgrywkach piłki siatkowej uczniowie naszej szkoły. W ślad za corocznymi sukcesami szkolnych siatkarek, poszli również chłopcy, zdobywając wicemistrzostwo dolnego śląska szkół ponadgimnazjalnych.

Zanim jednak nasza drużyna znalazła się wśród ścisłych finalistów wojewódzkich, pokonywała kolejne szczeble (powiatowy, strefowy), wygrywając wszystkie swoje mecze, bez straty seta.

21. stycznia 2016 w Żarowie odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Oprócz naszej szkoły (mistrza strefy wałbrzyskiej), udział wzięły: mistrz strefy wrocławskiej - Liceum Mistrzostwa Sportowego nr 1 z Wrocławia, mistrz strefy legnickiej - LO nr V w Legnicy, mistrz strefy jeleniogórskiej - ZSO Kamienna Góra.

Przed turniejem odbyło się losowanie, które wskazało pary półfinałowe. Los chciał, że nasz zespół trafił na faworyzowane Liceum Mistrzostwa Sportowego nr 1 z Wrocławia (taki sam jak w przypadku naszych szkolnych siatkarek - Siatkarski Ośrodek Szkolny tyle, że dla chłopców, jedyny na Dolnym Śląsku). Mimo jednak trochę nerwowego początku (przegrany pierwszy set do 16) nasza drużyna potrafiła się odbudować i wygrała dwa kolejne sety i w rezultacie cały mecz. Dobrze przyjmował zagrywki Jakub Wiśniewski, z polotem rozgrywał Wojciech Bolaczek, skutecznie ze skrzydeł atakowali Kuba Popławski, Filip Slatan i Michał Jagiełło, a w bloku nie do przejścia byli nasi środkowi - Michał Wróbel i Tomasz Knecht. Dobre taktyczne zmiany dawali Grzegorz Belica i Bartosz Adamski. Niespodzianka stała się faktem, i to nasza reprezentacja znalazła się w dwójce najlepszych drużyn w województwie!

W meczu o mistrzostwo, zmierzyliśmy się z V LO z Legnicy, które wcześniej po bardzo zaciętym meczu pokonało ZSO Kamienna Góra 2:1.

Mecz finałowy zaczęliśmy bardzo dobrze prowadząc kilkoma punktami, jednak po kilku akcjach kontuzji doznał nasz podstawowy środkowy bloku - Tomasz Knecht, co pozwoliło rozwinąć skrzydła naszym rywalom i sukcesywnie odrabiać straty, co w końcówce seta dało im zwycięstwo. Podłamało to trochę naszych siatkarzy, którzy mimo ambitnej gry nie dali rady wygrać drugiego seta ze starszym i silniejszym fizycznie przeciwnikiem (większość uczniów z Legnicy to maturzyści). Tym samym mistrzostwo województwa powędrowało do V LO z Legnicy, a nam pozostało się cieszyć z drugiego miejsca, które jest świetnym wynikiem.

Gratulujemy!!!!

Klasyfikacja końcowa Finału Dolnośląskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców: