SZKOLNY DZIEŃ SPORTU W ZSE

21. marca 2016 w ramach Szkolnego Dnia Sportu został zorganizowany turniej piłki siatkowej – „Siatkarskie Czwórki”. Mecze odbywały się w dwóch halach - klasy sportowe LO rywalizowały w szkolnej hali, natomiast klasy technikum w tzw. „starej hali” przy ulicy Pionierów.

Wśród klas liceum, po bardzo zaciętej grze bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie: Kornelia Grzelka, Jakub Wiśniewski (2 LO), Weronika Strzelczyk, Wojciech Pudłowski (1 LO), która wyprzedziła zespół Eweliny Pawelskiej, Bartosza Adamskiego (2 LO), Michała Jagiełły i Wiktorii Legiejew (1 LO). Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna w składzie: Zuzanna Pałczyńska (2 LO), Filip Slatan, Martyna Kulik, Julia Żmuda (1 LO).

Rywalizacja wśród klas technikum przebiegała również na wysokim poziomie. Do zawodów przystąpiło 7 klas. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” i tak po zaciętej grze, klasyfikacja końcowa prezentowała się w następujący sposób:

I miejsce – 2 TE2

II miejsce – 1 TE2

III miejsce – 1 TE1

IV miejsce – 3 TE2

V miejsce – 3 TE1 oraz 2 TOR

VI miejsce – 1 TOR

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz pucharami.